Grushti i hekurt i Joshuas, kur fytyra e kundërshtarit pëson çrregullim të frikshëm

Anthony Joshua, i lindur më 15 tetor 1989, është një boksier profesionist britanik me prejardhje nigeriane i cili është dy herë kampion i unifikuar i peshave të rënda, që ka fituar titujt e WBA (Super), IBF, WBO dhe IBO që nga dhjetori 2019 dhe më parë midis 2016 dhe qershorit 2019.

Në nivelin rajonal, ai ka fituar tituj të peshave të rënda britanike dhe të Komonuelthit nga 2015 deri në vitin 2016.

Joshua njihet për fitore të mëdha në meçe të rëndësishme me nokaut dhe për goditjet e tij që dinë të jenë tronditëse për kundërshtarët e tij në ring.

Pamjet që sillen nga perspektiva të ndryshme të kamerave, tregojnë qartë forcën e grushtit të tij dhe ato japin paralajmërimin tek çdo boksier se duhet menduar më shumë se njëherë para se të pranojnë një ballafaqim me Joshuan.

Me poshtë keni disa prej goditjeve të tmerrshme të Anthony Joshuas kundrejt rivalëve të tij në ring:

SHARE