Formacionet zyrtare: Liverpool – Barcelona

Liverpooli dhe Barcelona zhvillojnë takimin kthyes në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, 

Jurgen Klopp ka mungesa të mëdha, pasi për shkak të lëndimeve mungojnë yjet e skuadrës Salah, Firmnio e Keita, ndërsa Valverde përveç Dembeles që ka pësuar lëndim në stërvitje, të gjithë futbollistët e tjerë i ka të gatshëm.

Ndeshja zhvillohet në “Anfield Road” dhe nisë nga ora 21:00, dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Xherdan Shaqiri luan nga minuta e parë.

Kujtojmë së ndeshja e parë e zhvilluar në “Camp Nou” kishte përfunduar më rezultat 3-0 për Barcelonën./Gazeta inFokus/