Fatmir Berisha i kushton këngë Cen Ahmet Gashit

Rapsodi, Fatmir Berisha ka publikuar projektin e tij të ri muzikor.

Këtë këngë ia ka dedikuar, Cen Ahmet Gashin.

Djali i Cen Gashit, Dinë Gashi përmes një postimi në rrjetin social FB, ka thënë ndër të tjera se është krenar me sakrificën dhe veprën e babait të tij.
Derisa ai ka falënderuar edhe Fatmir Berishën për këtë këngë.

Ky është postimi i tij (pa ndërhyrje)

Kjo keng i kushtohet СEN AHMET GASHIT Babes CEN, njeriut te madh per te cilin 11 femijet e tij jan krenar per jeten, veprat dhe sakrificat e tij po ashu edhe nipat e mbesat jan shum krenar qe kan pasur nje GJYSH kaq te madh. Edhe pse mbetem pa ty shum heret por na ke lan nje veper shum te mir, dhe na the qe te mos dorohemi asnjëher. Sakrificat qe ben nje BABA per femijet e tyre nuk harrohen asnjëher. CEN AHMET GASHI nje nejri qe ka qen ne gojen e gjith kti vendi s’ka çen kush, dhe nje njeri qe beri gjith ato sakrifica vetem per AZEM GALICEN qe u nshu ne 70 metra ne shpell vetem qe eshtrat e tij te ishin ne vendin qe i takon AZEM BEJTES. Gezimi me i madh per ne ka qen, qe na ka be krenar per punen qka ai ka be. Dhe e falenderojm shum Fatmir Berisha per te cilen na ndihmoj ti kushtojn nje keng me te madhit СEN GASHI! URIME 17 SHKURTI