Dukagjinin pret Drenicen, formacionet zyrtare

Dukagjini dhe Drenica do të përballen në stadiumin 18 qershori në Klinë në kuadër të xhiros së 25-të në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat vazhdojnë të jenë të rrezikuara për të rënë nga elita e futbollit kosovar dhe çdo pikë për to është e mirëseardhur.

Vendasit në këtë sfidë vijnë pas një fitore të madhe në udhëtim te Malisheva 1-2 dhe duan të vazhdojnë me fitore edhe ditën e sotme.

Në anën tjetër Drenica pas humbjes para tifozëve të vet në mesjavë kërkon reflektimin në Klinë.

Formacionet:

Dukagjini

Drenica