Dy vëllëzërve Abazi që u vranë sot, muaj më parë u kishte vdekur edhe babai

Plagët e mëdha që moren sot gjatë ditës, kanë qenë të papërballueshme për dy vëllëzërit Abazi nga fshati Repë i komunës së Podujevës.

Dy vëllëzërit Abazi, 33 dhe 41 vjeç kishin pasur mosmarrëveshje me dorasin R.Sh për shkak të pronës, histori kjo e cila përfundoi me vrasje.

Ndërkohë që burime të Indeksonline, bëjnë me dije se muaj më parë u kishte ndërruar jetë edhe babai i dy vëllëzërve Abazi.

Tutje, është raportuar se po të dyja këto familje jo rrallë herë kanë pasur mosmarrëveshje me njëra- tjetren. Me rastin në fjalë po merren organet e drejtësisë

SHARE