Këta janë dy vllezërit e rinj që vdiqën për shkak të pronës

Dy vëllezër, njëri 33 vjeçar e tjetri 41 vjeç kanë vdekur sot pas plagëve që morën plagosja me armë në Rëke të Podujevës.

Ne kemi siguruar fotografitë e dy viktimave, që dyshohet se ata ikën nga kjo jetë për shkak të pronës.

 

 

Indeksonline përmes burimeve mëson se dy familjet para disa ditësh ishin përleshur fizikisht.

Dorasi, 65 vjeçar, jeton së bashku me bashkëshorten në fshatin Repë, ndërsa familja e tij jeton në Angli.

Të dy familjet në Repë jetojnë përballë njëra-tjetrës dhe vazhdimisht kanë pasur probleme.

Prona, të cilën viktimat kishin mbjellur bari, është bërë shkak që 65 vjeçari të merrte automatikun në dorë e të shtinte në drejtim të fqinjëve.

E pasi që vrau njërin e plagosi tjetrin R. Sh iku në drejtim të maleve.

I plagosuri ka ndërruar jetë në orët e vonshme, sonte.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

SHARE