Dhuna në familje/ Arrestohet një burrë në Malishevë, rrahu tri gra

Një burrë është arrestuar në Malishevë, pasi që kishte ushtruar dhunë ndaj tri viktimave femra, të cilave u ka shkaktuar lëndime trupore. Femrave të cilat u sulmuan u është ofruar ndihmë mjekësore, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Malishevë 08.10.2023 – 14:00. I dyshuari kosovar ka sulmuar fizikisht 3 viktimat femra kosovare të cilave u ka shkaktuar lëndime trupore, për çka dhe u është ofruar ndihma mjekësor. I dyshuari është arrestuar  me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë./