Deklarohen nga PDK, për qëndrimin e Grenell-it

Përfaqësuesi Special Presidencial i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të djeshëm të kreut të opozitës, Kadri Veseli, pasi ky i fundit ka thënë se Albin Kurti nuk duhet të ngutet për ta hequr taksën ndaj Serbisë.

Grenell në një reagim në llogarinë e tij zyrtare në tëitter i është drejtuar Kadri Veselit duke i thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar heqjen e taksës dhe se Albin Kurti ka të drejtë kur thotë se do ta heqë atë.

Por këtë qëndrim të tij nuk duan ta komentoj nga Partia Demokratike e Kosovës.
Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, për gazetën inFokus një përgjigje të shkurtër ka thënë se nuk don të komentoj për deklarimet që ka bërë Richard Grenell.
Shefi i

SHARE