Ballkani sot luan ndeshjen vendimtare, kërkon fitoren ndaj Dinamo Zagrebit dhe kualifikimin

Ballkani sonte luan ndeshjen e fundit në Conference League, e cila është vendimtare për kualifikim.

Kampioni i Kosovës do të jëtë mysafire e skuadrës kroate, Dinamo Zagreb.

Ballkani ka ende shpresa për kualifikim, pasi i nevojitet fitorja që të zë vendin e dytë në Grupin C, me kusht që në ndeshjen tjetër, Viktoria Plzen të fitojë ose barazojë më skuadrën e Astanas.

Ndeshja zhvillohet në ‘’Stadion Maksimir’’, më fillim nga ora 21:00.