Ballkani-Plzen nuk luhet në “Fadil Vokrri”, zhvendoset në “Air Albania”

Ndeshja vendimtare e Conference League për Ballkanin, ajo ndaj Plzen nuk do të luhet në “Air Albania”.

UEFA ka vendosur që terreni i “Fadik Vokrrit” nuk i përmbushë standardet dhe fusha e Prishtinës nuk i plotëson standardet.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se ndeshja me shumë gjasë do të luhet në “Air Albania” të Tiranës.

Ndeshja do të luhet me 30 nëntor, të enjten e ardhshme./