20 vjeçarja bleu makinën “Audi”, dhe e reklamoi në Facebook, hajnat ja vjedhin 36 orë më vonë!

Një grua bleu një veturë të re të tipit “Audi”, dhe të njejtën e publikoi në llogarinë e saj në Facebook.

Po e njëjta u vu në shënjestër nga grabitësit 36 orë më vonë, shkruan The Sun- transmeton Indeksonline.

Gruaja 20 vjeçe, kishte thënë që e ‘zgjodhi këtë bukuri për ta vozitur’, dhe i kushtoi hiç më pak se 30,000 £.

Por, derisa ishte duke u kthyer në shtëpinë e saj në Leeds, Ëest Yorkshire, tre banditë të maskuar ishin duke e pritur

Ndërsa ajo doli nga automjeti i saj, të dy burrat ia mësynë aksionit.

Gruaja ulëriti, kurse burrat e përplasen në tokë ndërsa një bashkëpunëtor tjetër u hodh në makinë.

Viktima u ndesh me guxim me burrat dhe u përpoq të tërhiqte burrat nga makina, por ata dolën jashtë dhe e drejtuan përsëri.

Sulmi ndodhi në mesnatën e 29 nëntorit, vetëm 36 orë pasi ajo e bleu makinen sportive.

Ndërkohë që policia po merren me rastin në fjalë.

SHARE