Aksident trafiku me lëndime të rënda, mbyllet aksi rrugor Komoran-Drenas

Ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime të rënda, në fshatin Zabel i Ulët, në aksin rrugor Komoran-Drenas.

Në aksident janë të përfshirë një kombi me pasagjerë dhe një automjet, shkruan Indeksonline.

Dyshohet se numri i të lënduarve është më shumë se pesë persona.

Njësitet policore dhe ambulance kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe po merren me rastin.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Për momentin ky aks rrugor është i mbyllur, derisa të kryhet procedurat e nevojshme.

Policia ikurajon qytetarët që të shmangin këtë rrugë, e të përdorin rrugë alternative, që të mos krijohen kolona të gjata.

SHARE