Zyrtare: Otto John largohet nga Kosova, vazhdon karrierë në Azerbajxhan

Sulmuesi nigerian, Otto John, është larguar nga futbolli kosovar.

John karrierën do ta vazhdoj në Azerbajxhan te skuadra e Turan Tovuz, shkruan IndeksOnline.

25-vjeçari ka publikuar një video në profilin e tij në facebook, duke u prezantuar te skuadra e Tovuz.

John ishte që disa vite qëndrim në Kosovë, duke luajtur për skuadrën e Trepçës ’89, Prishtinës dhe në sezonin e fundit ishte pjesë e Dukagjinit.