Zhduket një vajzë në Pejë, policia nis hetimet

Një burrë nga fshati Firaj e Pejës ka raportuar në Polici se vajza e tij ka dalë nga shtëpia dhe se nuk di për vendndodhjen e saj.

Lidhur me rastin, Policia e Kosovës ka nisur hetimet.

“PERSON I ZHDUKUR- Fsh. Firaj, Pejë 07.06.2024, 10:30. Ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se vajza e tij viktima femër kosovare është larguar nga shtëpia dhe nuk din për vend ndodhjen e saj. Rasti nën hetime”, thuhet në raport.