Therët më thikë Kapiteni i Policisë në Pejë

Ballina  Lajme

LajmeTherët më thikë Kapiteni i Policisë në Pejë

Gusht 20, 2019

0

    

Sipas burimeve zyrtare dhënë RTV Fontana, sot para Stacionit Policorë të Pejës, është sulmuar me armë të ftohtë ( thikë ) një përson, ndërsa zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës Shkodran Nikçi ka njoftuar se përsoni në fjalë është Kapiten i po këtij stacioni policorë me inicialët R.G ,për të cilin thot të jetë jashtë rrezikut për jetë.

Autoritetët e rendit kanë dalur në vendin e ngjarjës, me ç`rast i dyshuari i rastit ( i cili thuhet të jetë me nevoja të veçanta) është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit kujdestar të Departamentit të Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Pejës, është ndaluar për 48 orë, si i dyshuar për veprën penale tëntim vrasje .

Shkaqet akoma janë të panjohura për publikun, e do do të ju mbajmë të informuar sapo të kemi informacione zyrtare lidhur me rastin./ RTV Fontana