22.5 C
Kosovo
Monday, August 8, 2022
Home Tags Albin Kurti

Tag: Albin Kurti

Përfundon takimi, VV e LDK ikin pa treguar se a ka...

Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë.  Nuk kanë treguar...

VV e LDK e nisin takimin me qëndrime të forta për...

Takimi që ka nisur në Kuvend të Kosovës në mes të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të LDK-së, do të ketë në qendër...

Shkrihet akulli mes LDK’së e Vetëvendosjes, fundjava i afroi drejt marrëveshjes

Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në...

Deputetja e VV’së: Kurti e Mustafa s’janë në takim, besoj shpejt...

Vetëvendosje dhe LDK po vazhdojnë të mbajnë në terr informativ publikun për takimet që kanë nisur mbrëmë mes Albin Kurtit e Glauk Konjufcës. Albulena...

Osmani e thotë tërthorazi se Qeveria VV – LDK do të...

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit të sotëm që ka pasur me emisarin e SHBA’së për dialogun, Richard Grenell. Osmani përmes një...

Në zyrën e Kurtit, dy lobistët e kompanisë që u pagua...

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në zyrën e tij ka pritur dy njerëz të afërt të senatorit Bobe Dole. Ata punojnë si lobistë në...

Kryeparlamentari Konjufca vazhdon punën, thërret mbledhjen e parë të kryesisë

Glauk Konjufca, megjithatë po vazhdon punën në krye të Kuvendit, ndonëse së fundmi është personazhi kryesor i mesazheve që LDK e Vetëvendosje po shkëmbejnë...
- Advertisement -

MOST POPULAR

x