Mësohet vendi dhe ora e ndeshjes Khabib-Gaethje

Khabib Nurmagomedov do të përballet sonte kundër Justin Gaethje në kuadër të UFC.

Për këtë ndeshje të shumë pritur nuk ishte arritur akordi për pesë herë, kurse tani për herën e gjashtë siç duket palët janë dakorduar për ta zhvilluar këtë ndeshje.

Ndeshja në mes dy luftëtarëve pritet të zhvillohet në Abu Dhabi, duke filluar nga ora 20:00.

Po ashtu, dy luftëtarët gjatë ditës së djeshme i kanë përfunduar me sukses matjet zyrtare