Sot zhvillohen katër ndeshjet e radhës të 1/8 së finalës në Kupën e Kosovës

Sot zhvillohen katër ndeshjet tjera të vlefshme për 1/8 e Kupës së Kosovës.

Një ndeshje tjetër intersante do të jetë edhe ajo mes Trepçës ’89 dhe Llapit.

Skuadra e Dritës luan në shtëpi ndaj Rilindjes ndërsa Dukagjini e pret Dinamon e Ferizajit.

Të gjitha takimet zhvillohen më fillim nga ora 13:00.