Sot luhet finalja e Championsit, Reali e Dortmundi drejt historisë

Sonte nga ora 21:00 do të luhet finalja e madhe e Champions League në mes të Dortmundit dhe Real Madridit në stadiumin “Wembley” në Londër

“Mbretërit” do të tentojnë që ta fitojnë trofeun më të madh të futbollit evropian për herën e 15-të, ndërsa Dortmundi hyn në fushë për ta fituar për herë të dytë.

Kjo finale do të jetë e para për yllin e Real Madridit, Jude Bellingham, që do të ndeshet kundër ish-ekipit të tij.

Dortmundi nuk do të mund të llogarisë në tre lojtarë, Besnebainin, Duranville dhe Morey Bauzan, të cilët janë të lënduar.

Kurse, te Reali do të mungojnë David Alaba dhe Tchouameni, kurse në dyshime për ndeshje është edhe heroi ukrainas i madrilenëve, portieri Lunin.

Ndeshjen mund ta ndiqni ekskluzivisht në Klan Kosova dhe me “live update” në