Sot dy ndeshje tjera interesante në Euro 2024

Sot zhvillohen dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste të Kampionatit Evropian.

Vëmendja kryesore do të jetë në përballjen Angli-Zvicër,

Ndeshja zhvillohet në stadiumin ”Merkur Spiel-Arena” në Düsseldorf, më fillim nga ora 18:00.

Ndërsa nga ora 21:00, Holanda do të përballet me Turqinë.

Kjo ndeshje luhet në ”Olympiastadion” në Berlin.

Kujtojmë që mbrëmë, Spanja dhe Franca kaluan në gjysëmfinale, pasi eliminuar Gjermanin, respektivisht Portugalinë