Sot diell dhe vranësira, priten edhe reshje shiu

73

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve kalimtare, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë nga veriu me shpejtësi prej 10-36 km/h.


Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 26°C.