Sonte zhvillohet lufta e shumëpritur e boksit, Joshua rikthehet në ring

Anthony Joshua duhet të bëjë një hap tjetër drejt bërjes tre herë kampion bote, ndërsa përballet me ish-kampionin e peshave të rënda të UFC, Francis Ngannou;

Dyshja e peshave të rënda do të do të ballafaqohen në Riad të Arabisë Saudite dhe lufta mes tyre pritet të nis pas orë 23:00.

Fituesi i këtij dueli mund të përballet me njërin nga dyshja Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk për kampionin e padiskutueshëm botëror të peshave të rënda.