Shumë gola dhe asnjë befasi, përfundojnë ndeshjet e Kupës së Kosovës

Kanë përfunduar nëntë nga 10 ndeshjet e sotme të Kupës së Kosovës, të vlefshme këto për fazën e 1/16-ës së kësaj gare.

Drita e ka siguruar biletën drejt 1/8-ës pasi që e ka dërrmuar Dardaninë

Po ashtu, fitore sot regjistruan edhe Ballkani e kampioni aktual i kësaj gare, Prishtina.

Më poshtë i gjeni rezultatet finale të ndeshjeve në Kupën e Kosovës.

Flamurtari 0:3 Dukagjini

Rahoveci 0:2 Prishtina

Vllaznia 2:4 Trepça ‘89

Dardania 0:9 Drita

Vëllaznimi 2:1 Ferizaj

Drenica 0:2 Ballkani

Feronikeli ’74 2:0 Istogu

Liria 2:2 Rilindja 1974 (ndeshja shkon në vazhdime)

Ramiz Sadiku 1:3 Gjilani

Fushë Kosova 1:3 2 Korriku