Shërohet pacienti i parë nga koronavirusi në Shqipëri

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka njoftuar se pacienti i parë nga koronavirusi është shëruar tërësisht.

Ai përmes një statusi në Facebook tha se dhe një pacient tjetër ka dalë negativ në testin e kryer, njofton Klan Kosova.

Rama për këtë ka falënderuar mjekët e spitalit intensiv.

“Testi i dytë konfirmon negativ kontaktin e parë të pacientit zero. Del negativ edhe një pacient tjetër. Mirënjohje me përunjësi mjekëve të spitalit infektiv. Heronj!”.

SHARE