Robin Krasniqi kampion i botës në IBO dhe WBA

Robin Krasniqi është kampion i botës në boks në kategorinë IBO dhe ËBA.

Krasniqi e ka mposhtur boksierin Dominic Boesel me nokaut në rundin e tretë.

Pas fitores Krasniqi nuk iu është përmbajtur emocioneve duke bërë festë të çmendur me stafin e tij të trajnerëve.

SHARE