Rikthehen emocionet e Euro, sot dy ndeshjet e para të 1/8 së finales

Pas dy dite pushim, sot rikthehen emocionet e Kampionatit Evropian.

Në program për ditën e sotme janë dy ndeshje, të vlefshme për fazën e 1/8 e finales,

Nga ora 18:00, Zvicra e Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit do të përballet me Italinë.

Ndeshja zhvillohet në ”Olympiastadion” në Berlin.

Ndeshja e dytë e ditës së sotme luhet mes Gjermanisë dhe Danikarkës.

Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin ”Signal Iduna Park” në Dortmung, më fillim nga ora 21:00./