Rënje e temperaturave, ky ështa parashikimi i motit për të dielën

Dita e sotme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave

Temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë Celsius në vendet malore, ndërsa maksimalja do të jetë deri në 26 gradë

Ndërkohë, nuk do të ketë rrezik për zjarre, pasi pritet që e diela të shoqërohet me reshje shiu dhe erëra të forta, kryesisht në zonat malore