PSG-ja pas N’Golo Kantes

Paris Saint-Germain po monitoron situatën e kontratës së N’Golo Kante me Chelsean pasi Thomas Tuchel i ka dërguar mesfushorit një mesazh për të ardhmen e tij.

31-vjeçari ka pësuar një tjetër dëmtim, me Tuchel që më parë ka konfirmuar se do të mungojë të paktën katër javë në fillim të sezonit.

Me një vit të mbetur në kontratën e tij në “Stamford Bridge”, Tuchel ishte i prirur të përfundonte të ardhmen e Kantes këtë verë,

Megjithatë, katër javë në sezonin e ri të Premierligës, Kante nuk ka nënshkruar ende një zgjatje të kontratës ose nuk i është thënë se mund të largohet nga Chelsea, pasi pronarët e rinj në “Stamford Bridge” lënë shenjën e tyre.

Tani është raportuar se kampioni francez PSG po monitoron situatën rreth mesfushorit.

Siç raportohet nga Tom Roddy i The Times, kampioni i Ligue 1 po monitoron situatën e kontratës së Kantes pasi Tuchel e vuri në dyshim të ardhmen e tij.

Kjo është e njëjta situatë kur Chelsea u gjend në janarin e kaluar me Andreas Christensen dhe Antonio Rudiger, të cilët të dy u larguan në verë.

PSG mund të kërkojë të bëjë një lëvizje nëse Kante bëhet i lirë, me Chelsea që ende nuk i ka ofruar mesfushorit një kontratë tjetër.

Kjo vjen pasi Tuchel pranoi javën e kaluar se klubi duhet të marrë parasysh rekordin e lëndimeve të Kantes përpara se t’i ofrojë atij një kontratë të re.