Nga ora 15:00 takohen Kurti, Abdixhiku dhe Haradinaj

Kryeministri i Kosovë, Albin Kurti, bashkë me kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhukun, dhe me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn, nga ora 15:00 do ta mbajnë takimin e thënë për sot.

Kurti ishte ai i cili i ka ftuar liderët opozitar për të diskutuar rreth takimit të tij që e ka zhvilluar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel, më 18 gusht.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, nuk e ka pranuar ftesën e Kurtit për takim.

SHARE