Përfundojnë pjesët e para të tri ndeshjeve të sotme të javës së 22-të

Kanë përfunduar pjesët e para të tri ndeshjeve të fundit të javës së 22-të, në Superligën e Kosovës në futboll.

Derbi i javës, ai mes Llapit dhe Prishtinës, pjesa e parë u mbyll me barazim 0-0

Me rezultat të njëjtë kanë përfunduar edhe pjesët e para të ndeshjeve Drita – Dukagjini dhe Liria – Fushë Kosova