Përballjet e katërshes së madhe, Dukagjini – Vushtrria Vëllaznimi – Besa në Ligën e Parë

Komisioni i Garave ka përcaktuar që ndeshjet e javës së 28 në Ligën e Parë të zhvillohen në një orar, shkruan Gazetasheshi.com.

Kështu të gjitha ndeshjet e xhiros së 28 do të zhvillohen ditën e diel me fillim nga ora 16:00.

 

Ndeshje tejet interesante priten të zhvillohen sikurse për inkuadrim në Superligë po ashtu edhe për mbijetesë.

Përballjet e katërshes së madhe, Vëllaznimi – Besa dhe Dukagjini – Vushtrria priten të jenë takimet më interesante të javës.

 

Liga e Parë – Java e 28-të

E diele, ora 16.00

Onix – Istogu

Vëllaznimi – Besa

Dukagjini  – Vushtrria

Drenasi  – 2 Korriku

Fushë Kosova –  Vllaznia (P)

Arbëria – Trepça

Ramiz Sadiku – Bashkimi

Kika – Vitia