parëUsyk – Joshua, ja kur pritet të fillojë meçi

Anthony Joshua ka rastin të hakmerret ndaj Oleksandr Usyk në revanzhin e sotëm.Ylli britanik do të përpiqet të rifitojë titujt e WBA, IBF dhe WBO në luftën e tij të kthimit kundër Usyk në Jeddah,

Ndeshja mes dy boksierëve pritet të fillojë nga ora 22:00.Kujtojmë se sot janë mbajtur matjet zyrtare përpara luftës së shumë pritur.

Usyk peshonte vetëm 100.5 kilogramë, ndërsa, Joshua peshonte 110.9 kilogramë, ukrainasi ishte më shumë se 10 kilogramë më i lehtë se kundërshtari i tij.

SHARE