Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme, më të përqendruara rreth maleve. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit, do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s.

SHARE