Home Blog Page 2852
Se këngëtarja Tuna Sejdi është duke e shijuar shkëlqimin e karrierës së saj, kjo s'do mend, Por përveç karrierës, ajo po i kushton shumë rëndësi edhe paraqitjes, mjafton ta shikoni këtë foto, dhe do ta kuptoni se sa femër seksi është Tuna.CNN.      
Deputeti i Vetëvendosjes dhe njëri nga eprorët e parë të UÇK-së ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij në 22 vjetorin e lindjes. Rexhep Selimi ka kujtuar heroin Luan Haradinajn me një këngë të Mujë Krasniqit po ashtu hero i kombit. Rexhep Selimi dhe Mujë Krasniqi ishin ata që për herë të parë dolën publikisht më 28 nëntor të vitit 1997 me emblema...
TË ENJTËN ME 9 MAJ NË MALISHEVË MBAHET PROTESTË NË MBËSHTETJE TË GRUPIT TË KUMANOVËS (NJOFTIM) Kryesia e organizatave të dala nga lufta, dega në Malishevë përmes një njoftimi të publikuar në rrjetin social, ka njoftuar gjithë qytetarët e komunës së Malishevës se të enjten me datë 09 Maj 2019, ora 12:00 ashtu sikurse në të gjitha hapsirat Shqiptare edhe...
Mbrëmë para namazit të parë të teravive për këtë Ramazan, Elena Berisha ka vendosur të konvertohet nga katolike në myslimane. Këtë, 19-vjeçarja ka vendosur ta bëjë në Xhaminë e Madhe të Ferizajt. Siç e ka zakon ceremonia islame në këto raste, Elena ka shqiptuar dëshminë (shehadetin), duke e mbajtur në duar librin e shenjtë të myslimanëve, Kur’anin. Imami i kësaj xhamie,...
Sot mbushen 614 vjet nga lindja e Heroit të kombit Gjergj Kastriotit-Skënderbeut - figura më e shquar në historinë e shqiptarëve, i cili njihet si themelues i shtetit mesjetar-shqiptar. Ai u lind më 6 maj të vitit 1405 dhe vdiq më 17 janar 1468. Ishte djali më i vogël i Gjon Kastriotit, që ishte marrë peng si nizamë pas thyerjes...
Sot shënohet 22 vjetori I rënjës heroike të Luan Haradinajt njërit prej figurave më të shquara të luftës së lavdishme të UÇK-s. Luan Haradinaj, mbetet njeri nga shembujt më të mirë të luftës së UÇK-s, ai dha jetën për atëdhe në ballafqim me forcat serbe në kufrin shqipëtar. Në shënim të këti përvjetori sot do të bëhën homazhe tek shtatorja...
Sot mbushen dy dekada nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit nga forcat kriminele serbe. Me këtë rast, Kryesia e LDK-së sot do të bëjë homazhe dhe të vendosë kurora lulesh te varri i tij, në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. Figura e Aganit la gjurmë të pashlyeshme në historinë e pavarësisë...
Kryetari i Klines -Zenun Elezaj, në mbrëmje ka uruar besimtarët islam, me rastin e fillimit të Muajit të shenjtë, Ramazanit./Klina.info Postimi i plotë; Për të gjithë besimtarët e fesë myslimane urimet më të sinqerta për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Zoti u mundësoftë dhe ua pranoftë agjërimin! Z.E  
Asamblisti i Nisma – s Socialdemokrate në Pejë Gëzon Berisha në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se kjo është hera e dytë që pagën e tij ia huazon familjeve që kanë nevojë.Klina.info Postimi i plotë: Ashtu siq kemi premtuar, dhe do e mbajm fjalën! Eshte hera e dytë ne mandatin tim në asamble! Pagën nuk do...
Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë ish-gazetarit të njohur, Nuhi Bytyçi. Lajmi.net, merr vesh se Bytyçi është ftuar gjatë ditës së sotme nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Kujtojmë se Bytyçi ka qenë gazetar në kohën e luftës së fundit në Kosovë. Po ashtu vlen të theksohet se Bytyçi ditë më parë në ambientet e ambasadës së Kosovës në Zvicër, ka...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x