Osmani: Kosova është gati të ofrojë mbështetjen e nevojshme edhe nëpërmjet FSK-së

55

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reauar pas tërmetit tragjik në Turqi.

Osmani shprehu gatishmërinë e Kosovës për të ofruar mbështetjen e nevojshme edhe nëpërmjet FSK-së.

“Bashkëndjej me të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti shkatërrues në Turqi. Ngushëllimet më të thella për të gjitha jetët e humbura dhe i uroj shërim të shpejtë të gjithë të lënduarve. Solidaritet i plotë me popullin e Turqisë” – ka shkruar presidentja Osmani.