Njësia Speciale bastis shtëpinë në Videjë të Klinës, ku dyshohet se funksiononte zyra e strukturave paralele

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës, ka vazhduar mesditen e sotme bastisjen në shtëpinë ku dyshohet që funksiononte zyra e strukturave paralele në fshtin Videjë të Klinës.
Klina.info sjellë pamje nga ngjarja në fjalë.
Kujtojmë që në këtë aksion sot i pranishëm ishte edhe Ministri i punësve të Brendshme, Xhelal Sfeçla si dhe ai i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.
Gjatë aksionit janë konfiskuar materiale të ndryshme.