”Në përpjekje për të zbutur tensionet”, Borrell nesër në Paris takon ndaras Kurtin dhe Vuçiqin

49

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian, Josep Borrell, do t’i takojë ndaras nesër në Paris, kryeministrin e vendit Albin Kurti por dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

”Në përpjekje për të deeskaluar dhe zbutur situatën e tensionuar kohëve të fundit, e për të avancuar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Josep Borrell do të takohet në takime të ndara me Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiq nesër në Paris”, konfirmon zëdhënësi i BE-së, Peter Stano.