Ndryshon orari i ndeshjeve të Superligës

Java e ardhshme e Superligës, e 24-ta do të luhet gjatë vikendit të ardhshëm.

Ndeshjet do të luhen në tri ditë, duke filluar nga e premtja, e shtunja dhe dy ndeshjet e fundit luhen të dielën,
Për dallim nga java e kaluar, të gjitha ndeshjet e kësaj jave pritet të zhvillohen nga ora 17:00.

Lideri Drita do të ketë udhëtim të vështirë, pasi e pret Trepça ’89 në “Riza Lushta”.

Po ashtu, udhëtim të vështirë ka edhe Ballkani, të cilët janë mysafir të Flamurtarit të Prishtinës.

Më lehtë pritet ta kenë Prishtina e Gjilani, të cilat janë mysafire të Vushtrrisë e Ferizajt.

E premte:

Dukagjini – Feronikeli

Flamurtari – Ballkani

E shtune:

Vushtrria – Prishtina

Llapi – Drenica

E diel:

Trepça 89 – Drita

Ferizaj – Gjilani