Moti sot: I vranët dhe me intervale me diell

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në fushat termike nuk parashihen ndryshime, ndërsa në mëngjes parashihen ngrica të dobëta dhe mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8 dhe 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s./KP