Moti, edhe sot me diell por nesër reshje shiu

21

Situata meteorologjike mbetet e ngjashme edhe ditën e sotme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-9m/s