Vdes një person në Drenas pasi vetaksidentohet

Një aksident ka ndodhur në fshatin Çikatovë të Vjetër në Komunën e Drenasit.

Si pasojë e aksidentit një person ka humbur jetën e tre të tjerë janë lënduar.

Lajmin për IndeksOnline e ka konfirmuar Daut Hoxha nga Policia e Kosovës.

“Me daten 27.08.2020 rrethe ores 21:20 min. ne fashatin Qikatove i Vjeter-Gllogoc, eshte shkaktuar nje aksident trafiku/Vet-Aksident me lendime te renda trupore ku si pasoj i ketij aksidenti dyshohet se nje person ka ndrruar jete, kurse tre te tjere jane te lenduar. Ne vendin e ngjarjes ka dal njesite kompetente policore, njesia e hetimeve te trafikut dhe po kryejn procedurat e nevojshme ne vendin e ngjarjes”, ka konfirmuar Hoxha.

SHARE