Mot me diell për këtë vikend

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe i qetë, pos të dielën vende-vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht në pjesën e Dukagjinit dhe jugun e rrafshit të Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë s parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s. Java tjetër paraqitet me kushte tjera meteorologjike, transmeton Klina info