Mesfushori i Brighton për ndeshjen kundër Manchester City-it: Do të luajmë për Liverpoolin

Sezoni 2018/2019 në Premierligë ka qenë i jashtëzakonshëm, me emocionet që ka dhuruar gjatë gjithë këtij viti.

Janë dy skuadra që kanë arritur mbi 90 pikë kur ka mbetur edhe një xhiro deri në fundin e saj, dhe vetëm të dielën do të mësohet kampioni i ri i saj.

Janë Manchester City dhe Liverpool që do të kërkojnë me doemos fitoren në përballjet e tyre të fundit, për t’u kurorëzuar me titull të kampionit në një prej sezoneve më emocionuese në histori të Premierligës.

Liverpool për të fituar titullin e kampionit, përveç fitores që i duhet përballë Wolves, ka nevojë që edhe Brighton të ndalë së paku në barazim Manchester Cityin.

E tashmë lojtari i Brighton, Pascal Gross, ka bërë të ditur se skuadra e tij do të bëjë gjithçka për të ndalur skuadrën e Pep Guardiolas.

“Klopp e meriton titullin, sepse Liverpool ka luajtur gjithë sezonin në nivelin më të lartë të mundshëm. Do të bëjmë gjithçka për të marrë një pikë kundër Manchester Cityt”, ka deklaruar Gross

SHARE