Masat e reja/ Rukiqi thotë se bizneset duhet të mbështeten 40% për paga dhe qira

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka reaguar pas njoftimit për vendosjen e masave të reja në vend,

Rukiqi përmes një postimi në Facebook ka thënë se bizneset që po kufizohen duhet të mbështeten financiarisht 40 % nga Qeveria.

Kjo pasi, sipas tij, bizneseve që i është përgjysmuar orari i punës duhet të zvogëlojnë shpenzimet, që nënkupton të largojnë punëtorë nga puna.

Postimi:

SHARE