Liverpool kërkon kreun ndaj Newcastle

Premier League dhe Bunseliga janë të vetmet kampionate elitare në Europë që vazhdojnë të ofrojnë një garë të ethshme për titullin kampion.

Në Angli, Liverpooli dhe Manchester City luftojnë kokë më kokë për kreun. Në “Saint James Park”, zhvillohet takimi Newcastle-Liverpool, përballje që për vendasit, në fakt, ka vetëm vlerë statistikore, pasi e kanë siguruar edhe matematikisht mbijetesën në Premier League.

Nga ana tjetër, “The Reds” janë tepër të motivuar për t’i rimarrë për të disatën herë kreun Manchester City-, që luan të dielën, në “Etihad” kundër Leicester City-t.