Lëndohet në vendin e punës një punëtor në Malishevë

Është raportuar se viktima mashkull në Banjë të Malishevës është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor pasi që i njëjti derisa ka qenë duke punuar në një kompani, ka pësuar lëndime trupore.

Njësitet relevante dhe inspektori i punës kanë dal në vendin e ngjarjes.

Sipas raportit të policisë, në lidhje me rastin është njoftuar prokurori ndërsa rasti është duke u hetuar