Leicester City-Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit anglez që do të zhvillohet në mes Leicester City dhe Liverpoolit.

Klopp për këtë ndeshje ka vendosur që futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri të jetë në bankën rezervë.

Kurse startues për Liverpoolin do të jenë: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Keita, Mane, Salah dhe Firmino.

Kurse për Leicester City startues do të jenë: Schmeichel, Ricardo Pereira, Evans, Söyüncü, Chilwell; Ndidi; Barnes, Praet, Tielemans, Maddison; Vardy

SHARE