KV.Klina mbetet në krye të tabelës pasi mposhti KV.Dukagjinin

Dje në palestrën Adem Jashari u zhvillua gjiroja e VI-të e volejbollit të femrave- Liga e parë, në mes të dy ekipeve klinase Kv.Klina dhe Kv.Dukagjini.
Kv.Klina edhe kësaj radhe del triumfuese me rezultat prej 3-2 të seteve.
Me këtë fitore ajo mbetet në vendin e parë në tabelë dhe një hap larg nga Superliga. Kanë mbetur edhe 3 ndeshje deri në fund të këtij kampionati dhe shpresojmë që ekipi nga Klina të i përfundojë të gjitha këto ndeshje me fitore./Klina.info/

SHARE