Kurti e uron Biden, e quan fitore historike

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, e ka uruar Joe Biden për zgjedhjen e tij si president i SHBA-së.

Kurti ka thënë se Biden ka një fitore historike duke iu referuar si një mik dhe aleat i gjatë i Kosovës.

“Lidershipi yt është i nevojshëm në Amerikë po aq sa është i nevojshëm në botë për të vendosur demokraci, shtetin e së drejtës dhe dinjitetin njerëzor”.

“Unë pres që do të forcojmë marrëdhëniet tona”, ka shkruar Kurti në rrjetin social Facebook.

SHARE