Kosovë, tre të vdekur dhe 189 raste të reja me COVID-19

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Tre persona kanë vdekur dhe 189 të tjerë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Ministria ka thënë se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 247 qytetarë dhe janë dhënë 912 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Tutje është njoftuar se në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 2 mijë e 996.

Sipas njoftimit të MSh-së deri më sot në Kosovë janë dhënë 1 milion e 810 mijë e 642 doza të vaksinës.

SHARE